Valtuustoryhmä

Jussi Halla-aho

Yhteystiedot: 044-3377600
Luottamustehtävät: kaupunginvaltuutettu, europarlamentaarikko

Mika Raatikainen

Yhteystiedot: 044-5603780
Luottamustehtävät: kaupunginvaltuutettu, kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston jäsen

Mari Rantanen

Yhteystiedot: 040-5715371
Luottamustehtävät: kaupunginvaltuutettu, kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginhallituksen konsernijaoston varajäsen, sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen

Pia Kopra

Luottamustehtävät: kaupunginvaltuutettu, Kasvatus- ja koulutuslautakunnan jäsen, Kaupunginvaltuuston vaalilautakunnan jäsen

Matias Turkkila

Luottamustehtävät: 1. varavaltuutettu, pelastuslautakunnan puheenjohtaja

Nuutti Hyttinen

Yhteystiedot: 0400-246182
Luottamustehtävät: 2. varavaltuutettu, kaupunkiympäristölautakunnan jäsen

Juhani Strandén

Yhteystiedot: 0400 469062
Luottamustehtävät: 3. varavaltuutettu, tarkastuslautakunnan jäsen

Maria Landén

Yhteystiedot: 040-5854004
Luottamustehtävät: 4. varavaltuutettu, pelastuslautakunnan jäsen

Aleksi Niskanen

Luottamustehtävät: 5. varavaltuutettu, sosiaali- ja terveyslautakunnan jaoston jäsen, kasvatus- ja koulutuslautakunnan varajäsen

Marko Ekqvist

Yhteystiedot: 044 945 2263
Luottamustehtävät: valtuustoryhmän sihteeri

Lautakuntaedustajat ja muut luottamustehtävät

Toimielin Varsinainen jäsen Varajäsen
Kaupunginhallitus Mika Raatikainen mikapekkaraatikainen (at) hotmail.com 044-5603780 Mari Rantanen marirantanen (at) elisanet.fi 040-5715371
Kaupunginhallituksen konsernijaosto Mika Raatikainen mikapekkaraatikainen (at) hotmail.com 044-5603780 Mari Rantanen marirantanen (at) elisanet.fi 040-5715371
Tarkastuslautakunta Juhani Strandén juhani.stranden(at)gmail.com 0400 469062
Keskusvaalilautakunta Pekka Tiusanen kontulanlakitoimisto (at) hotmail.com 0400-457022
Poliisin neuvottelukunta Tuula Salo Info (at) tuulasalo.fi 050-5553364 Kimmo Kokkila kimmo.kokkila (at) iki.fi 050-3326117
Kaupunginvaltuuston vaalilautakunta Pia Kopra pia.kopra(at)eduskunta.fi
Kasvatus- ja koulutuslautakunta Pia Kopra pia.kopra(at)eduskunta.fi Aleksi Niskanen aleksi.niskanen(at)eduskunta.fi -
Kaupunkiympäristölautakunta Nuutti Hyttinen nuutti.hyttinen (at) gmail.com 0400-246182 Krista Bister kristabister (at) hotmail.com
Kaupunkiympäristölautakunnan ympäristö- ja lupajaosto Pertti Villo pvillo1 (at) gmail.com 040-7425033 Tarja Laxén tarja.laxen (at) hotmail.com -
Pelastuslautakunta Matias Turkkila matias.turkkila (at) iki.fi Reetta Angelvo-Riipinen reetta.angelvo (at) gmail.com
Pelastuslautakunta Maria Landén maria.landen (at) eduskunta.fi 040-5854004 Raimo Mattsson raimo.mattsson (at) elisanet.fi 050 - 466 9161
Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan liikuntajaosto Marika Sorja marika.sorja (at) gmail.com 044 9929940 Jari Laukas zonnendaali (at) gmail.com
Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan nuorisojaosto Selma Mäkitalo sempu.makitalo (at) gmail.com -
Sosiaali- ja terveyslautakunta Mari Rantanen marirantanen (at) elisanet.fi 040-5715371 Ilkka Hirsimäki ilkka.hirsimaki (at) gmail.com
Sosiaali- ja terveyslautakunnan jaosto Aleksi Niskanen aleksi.niskanen(at)eduskunta.fi - Anne-Mari Säteri am.sateri (at) gmail.com
Digitalisaatiotoimikunta Jarmo Keto jarmo (at) jarmoketo.fi
Kaksikielisyystoimikunta Valtuusto
Vammaisneuvosto Heikki Kaislanen hkaisla1 (at) gmail.com
Helsingin Satama Oy Valtuusto
Kemijoki Oy (hallintoneuvosto) Valtuusto
Työmaahuolto Oy Ab Valtuusto
Helsingin kaupungin 450-vuotis-taiteilijatalosäätiö sr Valtuusto
Stadion-säätiö sr Anne Vuori vuoret (at) outlook.com 044 9804078
Teatterimuseon säätiö sr (edustajisto) Valtuusto
UMO-säätiö sr Toni Paussu paussu.tonio (at) gmail.com 040-5553885
Helsingin ja Uudenmaan Sairaanhoitopiirin kuntayhtymä, hallitus Valtuusto
HUS vähemmistökielinen lautakunta Valtuusto
Helsingin seudun ympäristöpalvelut -kuntayhtymä Valtuusto
Uudenmaan liitto – Nylands förbund valtuutetut Valtuusto
Uudenmaan liitto – Nylands förbund valtuutetut Valtuusto
Uudenmaan liitto – Nylands förbund valtuutetut Valtuusto
Uudenmaan liitto – Nylands förbund hallitus Valtuusto
Uudenmaan päihdehuollon kuntayhtymä Valtuusto